Ceník odhadů - www.trznicena.com
Tržní cena odhadu nemovitosti

Předem upozorňujeme, že ceník odhadů při oceňování nemovitostí je čistě orientační a liší se podle složitosti zakázky.

Ceník odhadů:

Orientační ceny znaleckých posudků:

NemovitostZnalecký posudek na cenu:zjištěnouobvyklouobě ceny
Pozemkystavební parcely, zahrady, pole, louky, lesy, vinice, chmelnice, rybníky a vodní plochyod 5 000 Kčod 6 000 Kčod 8 000 Kč
Bytové jednotkygarsonky, mezonety, družstevní byty 7 000 Kč8 000 Kč10 000 Kč
Rekreační objektychaty, chalupy, zahrádkářské chaty6 000 Kč8 000 Kč10 000 Kč
Rodinné domydomy, vily, rezidence8 000 Kč9 000 Kč11 000 Kč
Bytové domypanelové, cihlové, nedokončenéod 15 000 Kčod 18 000 Kčod 20 000 Kč
Technické a komerční objektygaráže, budovy a haly, sklady, dílny, prodejnyod 6 000 Kčod 7 000 Kčod 9 000 Kč

Komentář k ceníku

Ceník odhadů a posudků je pouze orientační a liší se dle časové náročnosti, složitosti a účelu pro který jsou zpracovány. Každé ocenění je velice specifické, poněvadž všechny oceňované nemovitosti se nenacházejí na stejných místech, v okolí nemovité věci je rozdílná občanská vybavenost, dopravní dostupnost, v některých místech jsou veškeré inženýrské sítě a je možnost jejich napojení a jsou dokonce i místa, v dnešní moderní době, kde nenalezneme žádné dostupné inženýrské sítě. Dále jsou pozemky v nezáplavových oblastech, ale i v záplavových zónách 5, 10, 20, 50 a 100leté vody.

Mimo výše uvedené, jsou pozemky bez staveb, pozemky zastavěné stavbami, pozemky jejichž součástí jsou stavby stejného, ale i jiného vlastníka, pozemky s právem stavby, pozemky, na kterých se nacházejí trvalé porosty, lesní porosty, studny, vrty, venkovní úpravy, stavby s přístavbou, vestavbou nebo nástavbou, které mají jiné stáří než původní část stavby, budovy modernizované, rekonstruované, rozestavěné a dokončené, ale i budoucí stavby.

Vzhledem k těmto skutečnostem musí každý odhadce nebo znalec posuzovat konkrétní oceňovanou nemovitost samostatně, zkoumat veškeré vlivy, které mohou mít zvyšující nebo snižující vliv na výslednou cenu a následně tento vliv zakomponovat do posudku.

Nelze tedy aplikovat ceník jednoznačně.

Poněvadž když si představíme pozemek, jehož součástí je stavba RD, bez venkovních úprav a jakýchkoliv dalších staveb na pozemku, bez garáže a bez trvalých porostů, a stejně tak si představíme úplně stejný pozemek, jehož součástí je stavba RD, s garáží, stodolu, hospodářským stavením, bazénem, venkovními úpravami, studnou, vrtem, trvalými okrasnými i ovocnými porosty, tak tento druhý pozemek je z hlediska zpracování mnohem složitější a náročnější a odhadce nebo znalec na něm stráví mnohem více času při zpracování, stejně tak i při místním šetření a zaměření nemovitosti.

Proto mají odhady a posudky, u konkrétních nemovitostí, rozdílné ceny. Chcete-li si vyžádat individuální nabídku ceny za zpracování ocenění, neváhejte nás kontaktovat. K vytvoření nabídky nám postačí sdělení katastrálního území, čísla listu vlastnictví a specifikace konkrétního druhu a počtu nemovitostí, včetně ostatních staveb a příslušenství.

Stanovení výše obvyklého (tržního) nájemného v místě a čase

Pro stanovení výše obvyklého nájemného a pachtovného v místě a čase si vyžádejte individuální kalkulaci, kterou stanovíme podle druhu nemovitosti, složitosti a časové náročnosti při zpracování.

Individuální ceny při dlouhodobé spolupráci

Pro banky, hypoteční a realitní kanceláře, developery a stavební společnosti poskytujeme individuální ceny a samozřejmě i množstevní slevy na základě dlouhodobé spolupráce.